Her Yıl 8000 KM Yüzerek Onu Kurtaran Balıkçıyı Ziyaret Eden Penguen Dindim

Her Yıl 8000 KM Yüzerek Onu Kurtaran Balıkçıyı Ziyaret Eden Penguen Dindim


Bugün size öyle tatlı, öyle kalp ısıtan bir hikaye anlatacağız ki, bizim bile hala hislerimiz pelte gibi.
Hepimizin bildiği gibi vahşi hayvanları evcil hayvan olarak beslememiz yasal olarak mümkün değil, fakat eğer Dindim adlı şirin penguenin Brezilyalı bir koruyucu meleği olmasaydı, bugün Dindim yaşamıyor olabilirdi. Demek ki bazen yasaları çiğnememiz gerekiyor ...71 yaşındaki emekli balıkçı ve penguenin hikayesi Joao Pereira, Dindim’i 2011 yılında, kıyıya vurmuş, petrol yağıyla kaplanmış ve hareket edemez halde bulunca başlamış. 11 ay boyunca balıkçıdan tedavi gören Dindim, sonunda iyileşti, bütün gücünü topladı ve sürüsüne katıldı. Ama sonra her yıl balıkçı dostunu ziyaret etmeye kararlı, bunun için göç yolundan 8.000 kilometre sapmayı bile göze almış  !1. Pereira’ya göre herkes ona penguenin bir daha dönmeyeceğini söylemiş, ama Dindim son 5 yıldır balıkçıyı düzenli olarak ziyaret ediyor.

2. Balıkçı Dindim’in onun çocuğundan bir farkı olmadığını söylüyor, onu sardalyalarla besleyip, duş bile aldırıyormuş!3. Balıkçının bu sevgisi karşılıksız da değil! Dindim onu ne zaman görse kuyruğunu bir köpek gibi sallayıp neşeli homurtular çıkarıyormuş.

4. Hatta bu sevgi öyle aşkın ki, Dindim başka insanların onu kucaklamasına izin dahi vermiyor.Balıkçının dediğine göre penguen onu kucağına almaya çalışan diğer insanları anında gagalayıveriyormuş

5. Biyolojist Profesör Krajewski daha önce böyle bir şey görmediğini söylüyor ve Pereira ile Dindim’in gerçek bir aile olduğunu ekliyor.6. Gerçek sevginin ve minnettarlığın gücü bu olsa gerek!

7. Pereira ve Dindim’in şirin mi şirin hikayesini video olarak da izleyebilirsiniz.

Kocaman bir kalp <3
 
Pinterest'de Paylaş