Kediler Dünyayı Terk Etse Yaşanabilecek 12 Hüzünlü Durum

Kediler Dünyayı Terk Etse Yaşanabilecek 12 Hüzünlü Durum

Kediler, bin yıllardır insanlarla dost olmuş ve sıkı bağlar kurabilmiş nadir canlılardandır. İlk başlarda çıkar ilişkisine dayalı bu durum, daha sonra ki zamanlarda vazgeçilmez bir birlikteliğe dönüşmüştür.  Peki ya kediler dünyayı terk etse ve artık hayatlarımızda olmasalar, neler olurdu hiç düşündünüz mü? Bunu düşünmek bile çok zorken, yaşamanın nasıl olacağını tahmin bile edemiyoruz. O minnoş, mırıl mırıl sevgi yumakları yok, bu travmayı nasıl atlatırız bilemedik.
O çok meşhur kedi foto-capsleri ve videoları olmayacak.

patiliyo.com

İnternet âleminin tek neşesi olarak gündemin her anında ve her karesinde yer alan kediler, yokluklarıyla büyük bir boşluğa sebep olabilirler.
Evlerdeki yaramazlıklar ve meraklı tavırların sebebiyet verdiği biblo düşmeleri ve kırılmaları artık olmayacaktır. Hediyelik sektöründe hayal kırıklığı yaşanabilir.
Kedisiz yaşayamam diyen insanlar ve kedici teyzeler bu durum karşısında kendilerine nasıl bir uğraş bulurlardı bilinmez.

patiliyo.com

Gecenin bir yarısı esrarengiz gürültülere ev ahalisinin tembellik atasözü; “kedidir kedi” artık duyulamayacak.
Gelişen teknoloji ile birlikte robot kediler artık her türden mağazada satılır hale gelecektir.
Lazer, çıngırak ve tüylü kedi oyuncakları, robot kedilerin ilgisini çekmeyecektir ancak, yazılım meraklıları bu konuda ciddi girişimlerde bulunabilirler.

patiliyo.com

Kediler dünyayı terk etse yaşanacak en hüzünlü durum, sevgilisinden ayrılmışların karşılıksız sevgiyi, kedilerinin sıcaklığında artık bulamayacakları gerçeğidir.
Kedigiller ailesinin avcılık yetenekleriyle beslenme zincirindeki denge oldukça hassastır. Dünya’da olmamaları durumunda Dünya’nın çok fazla ömrü kalmayabilir.

patiliyo.compatiliyo.com

Evlerde çocuklardan sonraki en önemli neşe kaynağıdır kediler ve diğer evcil dostlar. Hane içindeki neşe olmadığında bazıları farklı ortamlarda farklı eğlencelerin arayışına girişebilir.
Bir daha mırıldanma, miyavlama, tırnaklama, pıhlama-tıslama ve benzer kedigiller ailesinin özel sesleri duyulamaz.

patiliyo.com

Kedilerin olmadığı bir Dünya’da yaşanabilir belki ama şuandan itibaren, kedilerin olmaması fikri bile derin hüzün kaynağıdır, sevenlere de, sevmeyenlere de zira, hiçbir canlının dünyayı terk etmesi istenmez.
Evlerde ya da farklı ortamlarda, insan dışında bir canlı ile mutluluk paylaşımı söz konusu olduğunda, kediler ve köpekler ilk sırayı alan dostlarımızdır. Ha unutmadan! Kediler sevgilerini karşılıksız gösterirler.

Pinterest'de Paylaş