Kedilerimizin Beslenmesi ile İlgili Önemli Bilgiler.

Kedilerimizin Beslenmesi ile İlgili Önemli Bilgiler.

Kedilerimizin Beslenmesinde Dikkat  Etmemiz Gereken Onemli Noktalar

Kediniz için hangi tür kedi mamalarının uygun olduğunu mu merak ediyorsunuz? Kedinizi ne ile besleyeceğiniz konusunda beslenme  rehberimizi okuyabilirsiniz.

patiliyo.com
Öncelikle kedilerimizi beslerken unutmamamız gereken beş önemli noktalar şunlardır ;

 • Kediler et yemelidir. Onlar 'zorunlu etoburlardır', bu da kedilerin vejeteryan olamayacağı anlamına gelir.
 • Evcil hayvanınızın tam ve dengeli bir diyet alması için tamamlayıcı değil tamamlanmış bir kedi maması seçimemiz gerekir.
 • Kediler diğer kedilerden uzakta yemeyi severler
 • Kedinizin mamasının ve suyunun temiz olduğunu anlaması için mama, su ve çöp tepsilerini farklı yerlerde tutun.
 • Kedinizin her gün değiştirilmesi gereken temiz içme suyuna  ihtiyacı vardır.

patiliyo.com


 • Tam veya tamamlayıcı yiyecek ne demektir ?
 • Kedinizin et proteinleri açısından zengin, dengeli bir beslenme planına  ihtiyacı vardır. Tam kedi mamaları, kedinizin ihtiyacı olan her şeyi sağlar. Saygın bir markadan kaliteli tam bir kedi maması seçerek, kediniz ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almalıdır. Tamamlayıcı kedi mamaları, ara sıra verilebilen yiyeceklerdir. Kedinize mama ikramları verirseniz, bunları kedinizin günlük beslenme oranının bir parçası olarak ekleyin, böylece kilo almamalarını sağlarsınız.
 • patiliyo.com

Kuru ya da yaş mama ?

Kuru kedi mamaları, tüm gün dışarıda bırakılabildiğinden veya kedinizi eğlendirmek için bir besleme topunun içine konulabildiğinden pratik bir seçim olabilir. Kuru mama, sağlıklı dişlerin ve diş etlerinin korunmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, kedinizin tıbbi bir sorunu varsa ve fazladan suya ihtiyaç duyuyorsa (idrar problemleri gibi), veterineriniz sadece ıslak mama ile beslenmeyi önerebilir. Unutmayın ki  yaş mama, kedilere daha çekici gelebilir.

patiliyo.com

Ödül Mamaları ?

Kedinize bir ziyafet ile ödüllendirmek mi istiyorsunuz? Neden onlarla oynamaya veya onlara fazladan ilgi göstermeye biraz zaman ayırmıyorsunuz? Bu, kedinizle olan bağınızı güçlendirebilir ve obez olmalarını önlemeye yardımcı olabilir. Kedinize mama ikram ederseniz, verdiğiniz miktarı sınırlandırdığınızdan emin olun ki kediniz kilo almasın.Kediler için yapılmış ödül mamaları  en iyisidir, ancak biraz iyi pişmiş taze tavuk veya balıkta sorun yoktur. Ciğer ise  çok sık verilirse kedinizi hasta edebilir. Kedinize haftada birden fazla ciğer vermeyin.
Pinterest'de Paylaş


1 Yorum


 • Patiliyo
  murat

  tesekurler https://www.neseliortam.com

  2.12.2021 04:18:12 Reply