Su Kaplumbağası Beslenmesi Nasıl Olmalıdır ?

Su Kaplumbağası Beslenmesi Nasıl Olmalıdır ?

Su kaplumbağaları birçoğumuzun en sevdiği hayvan türü arasında yer almaktadır. Son zamanlarda evde bakımı en çok tercih edilen hayvan cinsi olarakta yer almakta. Bu sevimli dostlarımızın elbette bakımı kadar beslenmesi de bir o kadar önemli.

Bu yazımızda su kaplumbağaları nasıl beslenir ? Sorusuna sizler için cevap vereceğiz 😊 


patiliyo.com


Tatlı su kaplumbağaları obur yaratıklardır.Önlerine ne kadar yiyecek konulursa konulsun hepsini bitirmek isterler.En iyisi, yiyeceklerini azar azar vermek, sevdikleri kurutulmuş karideslerden günde 4-5 tane yiyebilirler.Su kaplumbağaları için özel hazırlanmış pelet yemlerde mevcuttur.Zaman zaman küçük parçalar halinde çiğ et, taze midye içi, solucan parçaları küçük parçalar halinde verilebilir.Artan yemler hemen sifonlanmalı aksi halde suyu kirlenir.Özellikle taze alabalığı çok severler.Unkurduna bayılırlar.Vitamin takviyeli yemlerden haftada 3-5 tane verilmelidir.Tavuk ciğeri çok zararlıdır.Deniz balığı türlerini de vermek sakıncalıdır.Çünkü vücattaki kalsiyumun harcanmasına neden olur.En iyisi akvaryumun içine çabuk çoğalan küçük balıklar bırakılabilir.(Hem beslenmesi hem de avlanması için) 


patiliyo.com


Kırmızı Yanaklı Kaplumbağa  İçin Yem Karışımı 

% 25 dana eti 

% 25 hazır kaplumbağa yemi 

% 50 meyva-sebze-ot(havuç,çilek,elma,yonca,marul,brokoli,yeşil fasulye,lahana,havuç) 


Dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi ise bütün malzemeler ufak parçalanmış olmalıdır.Toz vitamin de üzerine serpilmelidir. 
Pinterest'de Paylaş