Çin’de Yenecek Binlerce Köpeği Bütün Servetini Harcayarak Kurtaran Koca Yürekli Adam


Çoğumuz günlerimizi milyoner olma hayali kurmakla geçiririz ve milyoner olursak paramızı nasıl harcayacağımızla… Bazılarımız dünyanın dört bir yanını gezmek isteriz, bazılarımız ise pahalı ev ve arabalar almak.

Fakat bazılarımız, parasını daha anlamlı şeyler için harcamayı tercih ediyor. Maddi ve geçici şeylere harcamaktansa, bütün gelirini başkalarına yardım etmek için kullanıyor.

29 yaşındaki Çinli milyoner Wang Yan da bunlardan biri. O da hayatta lüks eşyalardan daha değerli şeyler olduğunu farkedenlerden.

Onun için her şey, çok sevdiği köpeği kaybolduğunda başlamış ve birdenbire hayattaki öncelikleri değişti.

Bildiğiniz gibi Çin’de köpek eti yeniyor ve orada yaşananlar sadece biz hayvanseverlerin değil, tüm insanların yüreğini sızlatıyor.

Wang Yan’da köpeği kaybolduğunda, aklına en kötüsü geldi ve hemen çevredeki köpek mezbaalarında köpeğini aramaya başladı. Köpeğini hiçbir zaman bulamadı ama orada gördükleri hayatını değiştird,. Gördüğü zalimlik ve vahşet karşısında Wang bir karar aldı. Buradaki köpekleri kurtaracaktı. Sadece birkaçını değil, tümünü…

Wang, tüm köpekleri satın aldı ve bir daha aynı acılar yaşanmasın diye mezbaayı da. Sonrasında bu köpekler için büyük bir barınak yaptırdı. Tüm bunların sonucunda neredeyse bütün servetini kaybetti ama daha değerli bir şey kazandı. Bu yaptıkları onu, servetiyle satın alabileceği diğer her şeyden daha mutlu etti, hayatı artık daha anlamlıydı…

Wang, kendini mezbaalardan köpek kurtarmaya adadı ve binlerce köpeği kurtarıp sahiplendirdi.
Wang sayesinde, bir zamanlar, acı dolu, dehşet verici bir ölümü korkuyla bekleyen bu köpekler, artık ömür boyu sevilecekleri mutlu yuvalarında yaşıyorlar.

Wang bu yolda 500 bin dolar harcamış ve daha da harcamaya devam ediyor.

Hiçbir maddi destek kabul etmeyen Wang, bunun yerine mama bağışı kabul ediyor.

Neredeyse tüm servetini harcamış olmasına rağmen Wang’in hiç pişmanlığı yok. Çünkü bu canların hayatını kurtarmak onun için paranın satın alabileceği diğer her şeyden daha değerli.

Bir format seçin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri